OGŁOSZENIA

 

-------------------------------------- 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCY (21.05.2017 r.)

 

1. Dziś o 10.30 i 12.00, dzieci klas III ze Szkoły Muzycznej i Nr 10 oraz nr 6 po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Módlmy się za dzieci o umiłowanie Chrystusa Eucharystycznego.

2. Dla dzieci trwać będzie tzw. Biały Tydzień, wdzięczności Panu Jezusowi za dar Eucharystii. 

3. We wtorek zapraszamy pod kapliczkę na 19.00 przy ul. Paderewskiego by starym zwyczajem śpiewać pieśni Maryjne i litanię do Matki Bożej.

4. W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. 

5. W środę o 14.30 Msza św. z okazji 35-lecia działalności Stowarzyszenia oraz obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

6. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W piątek 26 maja Dzień Matki. Modlić się będziemy za nasze mamy żyjące i zmarłe. Dzieci I komunijne po majówce zaprezentują krótki program artystyczny.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci klas IV podczas Mszy św. o 12.00 będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św. Dla nich i ich rodzin w sobotę od 16.30 do 17.30 spowiedź św.

9.  W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Anny.

10. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ritę z Casci; w środę – NMP Wspomożycielkę Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza.

11. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. W środy o 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus majówki o 19.00.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na remonty i prace konserwacyjne w naszej Bazylice. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie MB Nieustającej Pomocy.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 - będziemy błogosławić matki oczekujące potomstwa i modlić się o dar dziecka dla matek. Będziemy upraszać u Boga łaskawość za wstawiennictwem św. Anny i św. Jana Pawła II.

14. Stowarzyszenie „Czyń dobro, mimo wszystko” organizuje charytatywny występ artystyczny dzieci z Krosna i z Ukrainy o nazwie „Dzieci Dzieciom”. Prosi się parafian o jeden nocleg dla dzieci z Ukrainy z opiekunami z 18 na 19 czerwca (z niedzieli na poniedziałek.) Więcej informacji w kancelarii parafialnej lub pod nr telefonu 512 160 272.

15. Z Bożym błogosławieństwem idźmy drogą Chrystusa w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

 

----------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V NIEDZIELA WIELKANOCY (14.04.2017 r.)

 

1. Dziś kończy się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo majowe I, II, III klasę Gimnazjum i na spotkanie z księdzem gościem, który wygłosi dla nich konferencję.

3. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. W środy o 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus majówki o 19.00.

4. We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny.

5.  W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Fatimskiej.

6. Za tydzień o 10.30 i 12.00, dzieci klas III ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Nr 10 oraz nr 6 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

Spowiedź dla dzieci, rodzin i wszystkich chętnych od 16.00 do 17.15.

7.  W Niedzielę Miłosierdzia młodzież zbierała datki przy kościele na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i pomoc dla Syrii udręczonej wojną. Wierni o sercu wrażliwym złożyli 4275 zł 83 gr. Bóg zapłać za ofiary.

8. Wspólnota Caritas w Krośnie dziś organizuje od 16.00 festyn sportowo-rekreacyjny z okazji DNIA RODZINY. Przewidziane zabawy dla dzieci, dyscypliny sportowe i biegi. Miejsce Koło Lotniska przy ul. Lotników.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Warto też obejrzeć w artKinie w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej film Pt: „Teraz i w godzinę śmierci”. Daty projekcji w gablocie.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Anna Pawluk i Alicja Makara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

11. Niech Jezus, który jest Droga, Prawdą i Życiem prowadzi nas bezpiecznie i obdarza swoimi łaskami w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------

Dodatkowe informacje