OGŁOSZENIA

 

------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU  (4. 12. 2016 r.)

 

1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  -  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą. Puszka przy kościele na te cele. Młodzież także rozprowadza pierniki a ofiara przeznaczona jest na krośnieńskie Hospicjum.

2. We  wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek (6.12.)   o godz. 16.00 przyjdzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Rodzice w porze rannych Mszy św. i od 15.00 w zakrystii mogą zapytać o przyjście św. Mikołaja. Upominki dla dzieci św. Mikołajowi pomoże przynieść Akcja Charytatywna „Pomagam ci”. Miasto informuje, że św. Mikołaj także będzie spacerował po Rynku i będzie spotykał się z dziećmi.

4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.00; 7.00, 9.00;  18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki. Podczas Mszy św. o 18.00 dzieci klas III Szk. Podst. przyjmą medalik M. B. Niepokalanie Poczętej.

5. W piątek o 11.30 Msza św. z okazji Dnia Górnika i Naftowca.

6. W przyszłą niedzielę comiesięczna taca na potrzeby bazyliki, spłatę organów i chóru i na ogrzewanie kościoła.

7. Różaniec przed wieczorna Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka z Asyżu.

8.Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszy nam Matka Boża Częstochowska którą poznajemy w związku z jej 300-leciem koronacja. W czwartek oprócz Rorat Porannych, odbywają się dodatkowe o 18.00 dla dzieci.

9. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieust. Pomocy jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze; będziemy robić szlachetne paczki i młodzież rozda najbardziej potrzebującym. Będzie to nasza jałmużna świąteczna.  

10. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 5zł.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Gorczyca.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

12. Z Bożym błogosławieństwem idźmy adwentową drogą Chrystusa ku odnowie naszego życia. Szczęść Boże!

 

----------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU  –  (27. 11. 2016 r.)

1.  Adwent, który rozpoczynamy przygotowuje nas na Święta Bożego Narodzenia oraz na przyjście Pana na końcu dziejów. Jest to zatem czas świętego i radosnego oczekiwania. To także nowy rok duszpasterski, który swe wysiłki będzie koncentrował wokół hasła: „Idźcie i głoście”.

2. Zapraszamy na RORATY - Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będą ci, którzy wkładali korony na skronie Matki Bożej Częstochowskiej przez swe szlachetne życie. W czwartek oprócz Rorat porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci.

3. W tym tygodniu I. czwartek, piątek, sobota miesiąca.

4. W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 dodatkowa Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne.

   Również w czwartek zapraszamy na Mszę św. rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy wieczornej spotkanie w salce na plebanii.

5. W I. piątek okazja do spowiedzi i komunii wynagradzającej od 16.00.

6. Po Mszy św. w I. piątek o 18.00 wieczór uwielbienia, nabożeństwo śpiewu i modlitwy.

7. W I. sobotę Msza św. o 8.00 w kaplicy M. B. Szkaplerznej.

8.  Za tydzień taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30.

9. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  -  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą. Puszka przy kościele na te cele. Dzieci ze szkół będą też zbierać datki na Hospicjum Krośnieńskie.

10. W I. sobotę nie pojedziemy do chorych, odwiedzimy ich przed Świętami.

11. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Andrzeja Apostoła – modlitwą wspierajmy solenizantów m. in. ks. proboszcza i ks. Andrzeja wikariusza; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.

12. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich podejmujących dobre postanowienia adwentowe  i dodaje siły do pełnienia obowiązków w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------

 

Dodatkowe informacje