OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA –

Uroczystość Chrystusa Króla (23. 11. 2014 r.)

 

 1.  Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po Mszy św. o 12.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament o oddamy siebie, naszą parafię i cały rodzaj ludzki Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny. 

2.  Za tydzień I. niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny, czas przygotowania na przyjście Pana.

3. Zapraszamy chętnych w poniedziałek o 17.00 na spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej do salki na plebani. Tematem będzie udział katolików w życiu społecznym i politycznym.

4. W czwartek o 17.00 Msza św. w kaplicy Emaus za zmarłych parafian i dobroczyńców.

5.  Kościelni roznoszą parafianom opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy ich życzliwie, bo są posłańcami parafii i przynoszą w znaku chleba pokój, dobro i zgodę.

6. Do wtorku do 15.00 można jeszcze składać na placu kościelnym elektrośmieci, zużyty sprzęt komputerowy, TV i gospodarstwa domowego.

7.  Za wszelkie ofiary na remont i utrzymanie bazyliki dziękujemy, także tym osobom, które  wpłacają ofiary na konto bankowe parafii. Ofiarodawców polecamy Panu Bogu w modlitwie.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Waleria Urbanek l. 105. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!

9.  Niech Chrystus króluje w naszych sercach, domach, parafii, mieście i Ojczyźnie. Umocnieni Jego łaską przeżywajmy szczęśliwie nowy tydzień pracy i nauki. Szczęść Boże!

Dodatkowe informacje