OGŁOSZENIA

 

------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16.07.2017 r.)

 

1.  Dziś gościmy w naszej świątyni Ks. Diakona Jacka, który pracuje w Czerkasach na Ukrainie. Budują nową świątynię katolicką. Będzie zbierał datki po Mszach św. na placu. Wesprzyjmy dobre dzieło

2.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zachęcamy chętnych mężczyzn, aby przyjść na spotkanie, doświadczyć wspólnoty ewentualnie włączyć się do grupy chrześcijańskich mężczyzn.

3. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Faustyny.

4.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Szymona z Lipnicy; w czwartek -   bł. Czesława;  w sobotę – św. Marii Magdaleny.

5.  W sobotę wypada 9 rocznica śmierci Ks. Jacentego Matuszewskiego – proboszcza krośnieńskiej fary. Modlić się będziemy o chwałę nieba dla niego o 18.00.

6.  W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców (25 lipca). Pokropienie pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św. na placu kościelnym i przy bramie kościoła od ul. Piłsudskiego, gdzie kierowcy będą podjeżdżać do pokropienia i błogosławieństwa. Ofiary do puszek od kierowców będą przeznaczone dla polskich misjonarzy docierających z Ewangelią na wszystkie kontynenty.

7.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

8. Z Bożym błogosławieństwem idźmy drogą Chrystusa w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków oraz odpoczynku. Szczęść Boże!

 

 

-----------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9.07.2017 r.)

1.  W poniedziałek o 19.00 koncert organowy chińskiej artystki Fanxiu Shen.

2. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel w dniach 16-17 lipca. Przynosimy dowód osobisty. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc na wyjazd.

3.  We wtorek czcić będziemy św. Benedykta patrona Europy. Modlić się będziemy za Europę, by nie wstydziła się swoich chrześcijańskich korzeni i na wierze i kulturze chrześcijańskiej budowała swoją przyszłość.

4.  W czwartek (13 lipca) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na 18.00 na Mszę św. a później na procesje różańcową pokutną. O przybranie figury Matki Bożej kwiatami prosimy parafian mieszkających w bloku 43 przy ul. Krakowskiej. Jest możliwość złożenia na kartkach do koszyczka przed figurą swoich próśb, podziękowań, przebłagań, które będą oczytywane i omadlane w czasie nabożeństwa.

5.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele polskiego księdza duszpasterza, który pracuje w Czerkasach na Ukrainie. Budują nową świątynię katolicką. Szukają pomocy zwłaszcza materialnej. Będzie zbierał datki po Mszach św. na placu. Wesprzyjmy dobre dzieło.

6. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Weroniki.

7.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Benedykta ; w środę – św. Brunona Bonifacego; czwartek -   Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Henryka, w sobotę – św. Bonawentury.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło i naszej parafialnej Słowo z Bazyliki.

9.  W tym tygodniu zaczynamy ostatni III etap prac remontowych i konserwacyjnych przy organach – wymiana podłogi chóru i podniebia kasetonowego oraz I etap prac konserwacyjnych ścian, sklepień i sztukaterii w kaplicy św. Wojciecha. Módlmy się abyśmy z Bożą i ludzką pomocą zaplanowane na ten rok prace wykonali. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

10. Wszystkim składamy życzenia dobrej niedzieli i błogosławieństwa na czas podejmowanych prac i odpoczynku wakacyjnego i urlopowego.

  

---------------------------------------------

Dodatkowe informacje