OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Podwyższenia Krzyża świętego (14. 09. 2014 r.)

 

1. Dziś Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Wywyższajmy krzyż Chrystusa w swoim sercu, ale też znakiem pocałunku krzyża okażmy naszą miłość Chrystusowi i dziękujmy z Jego ofiarę ze swego życia.

2.  Parafia Podwyższenia Krzyża św. – o. Kapucyni zapraszają dziś na Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Konstytucji 3 Maja i dotrze do pomnika św. Jana Pawła II.

3.   Dziś w II niedzielę  miesiąca taca na remonty i sprawy gospodarcze w kościele i na plebanii. Liczymy na zrozumienie i ofiarność.

4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele TYDZIEŃ WYCHOWANIA, zwrócenia uwagi jak ważne jest wychowanie i kształtowanie postaw ludzi młodych. Hasłem tygodnia jest „wychowywać do prawdy”.

5.  W czwartek (18.09.) czcimy św. Stanisława Kostkę, patrona młodzieży i Polski. Zapraszamy młodzież na spotkanie ze św. Stanisławem. Zapraszamy szczególnie młodzież Gimnazjalną z terenu naszej parafii  przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Przygotowaniem do Święta św. Stanisława będzie triduum. I tak  w poniedziałek zapraszamy szczególnie młodzież I. klas Gimnazjum; we wtorek – młodzież II klas Gimnazjum; w środę III klas Gimnazjum.

Dla młodzieży Gimnazjalnej będzie to kolejny etap przygotowań do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Uczniowie klas I. Gimnazjum wyrażą pisemną deklarację przygotowania do bierzmowania.

6.  Przypominamy, że I. etapem przygotowań do przyjęcia sakramentów przez uczniów są lekcje religii w szkole, II etap do spotkania formacyjne w parafii, gdyż parafia jest miejscem gdzie przyjmujemy kolejne sakramenty, uświęcamy się i podtrzymujemy ścisły związek z kościołem naszego wzrastania w wierze.

7. Gdyby ktoś z uczniów lub dorosłych nie podjął wcześniej przygotowania do sakramentu bierzmowania, można się zapisać i rozpocząć przygotowanie.

8. W środę (17.09.)  rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Msza św. z udziałem Sybiraków o godz. 18.00.

9.  W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw  za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni).

10.  W poniedziałek wspomnienie w liturgii Matki Bożej Bolesnej; we wtorek – św. Korneliusza i Cypriana; w środę – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego; w czwartek - św. Stanisława Kostki; w sobotę - św. Andrzeja, Pawła i innych męczenników koreańskich. 

11.  Zapraszamy we wtorek o 16.30 na spotkanie chłopców którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, być ministrantami.

12. Niech krzyż Chrystusa z którego płynie miłość i przebaczenie umocni nas na  nadchodzący tydzień w służbie Bogu i ludziom.

Dodatkowe informacje