OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY (24. 04. 2016 r.)

 

 

1. Odpowiadając na apel papieża Franciszka wspieramy modlitwą i ofiarą Ukrainę zwłaszcza tereny objęte wojną. Można za tydzień wrzucić swój grosz do puszki przy kościele.

2.  W poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty. Modlić się będziemy za solenizantów Marków i o urodzaje. Po wieczornej Mszy św. procesja błagalna o urodzaje.

3. We wtorek spotkanie z rodzicami klas III Gimnazjum – uczniów którzy maja przystąpić do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00, następnie spotkanie w salce na plebanii.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum w środę 27 kwietnia o godz. 17.30. 

Spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I spowiedzi i Komunii św. odbędzie się po 3 maja.

4.  W piątek (29.04.)  Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Modlić się będziemy o chrześcijańskiego ducha Europy i życie wg wartości chrześcijańskich.

5.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30.

6. W przyszłą niedzielę początek nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do uczczenia Maryi przez śpiew litanii loretańskiej. W niedziele po Mszy o 15.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

7. W tym tygodniu  różaniec poprowadzi Róża Różańcowa św. Zofii.

8. Wczoraj modliliśmy się za Wojciechów w tym naszego stałego katechetę ks. Wojciecha Sabika, a w najbliższym tygodniu za Marków, Jerzego, Katarzynę.

9.  Uwaga inne ogłoszenie: Zarząd i Rada Osiedla Tysiąclecia i Zawodzie zapraszają mieszkańców po odbiór jabłek, który odbędzie się 29 kwietnia br.(piątek) od godziny 9.30 na placu zajezdni PKS przy ul. Tysiąclecia i na Zawodziu.

10.   Umocnieni łaską Chrystusa Zmartwychwstałego przeżywajmy szczęśliwie nowy tydzień pracy i nauki. Szczęść Boże!

 

-----------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY  (17. 04. 2016 r.)

 

 1.  Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

2. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o powołania (tzw. Suche Dni)

3.  W sobotę (23.04) uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski. Modlić się będziemy za Ojczyznę i solenizantów.

4.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

5. W tym tygodniu  różaniec poprowadzi Róża Różańcowa św. Anny (Teresy Drozdowicz)

6. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty w naszej Bazylice. Bóg zapłać. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę lub na konto parafii. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

7. W każdy czwartek Roku Miłosierdzia o 15.00 uroczyście odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i jest możliwość skorzystania ze spowiedzi i komunii świętej, by zyskać odpusty Roku Miłosierdzia.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Gabriela Pelczar, Jan Pietroczenik, Kazimiera Barud, Wanda Gruszka, Władysława Łogasz, Jan Burda.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

9.  Niech Dobry Pasterz prowadzi nas przez życie. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje