OGŁOSZENIA

 

----------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (16. 10. 2016 r.)

 

1. W poniedziałek Msza św. o 17.00 w kaplicy Emaus a następnie różaniec.

2.  We wtorek wspominamy w liturgii św. Łukasza  Ewangelistę. Jest on patronem służby zdrowia. Módlmy się za tych którzy pomagają chorym, aby to czynili w duchu miłości bliźniego.

3.  Od piątku przez 10 tygodni trwać będzie w Sali Domu Parafialnego cykl spotkań dla mężczyzn, którzy by  chcieli porozmawiać ze sobą o wierze, razem się pomodlić, wymienić doświadczenia, podyskutować o sprawach, które nurtują człowieka. Tzw.  KURS ALFA. Więcej na stronie internetowej. Zapraszamy.

4. W sobotę wyjazd ministrantów, scholi i młodzieży na wycieczkę z opiekunem ks. Leszkiem. Jeszcze się można zapisać na wyjazd.

5.  Przyszła niedziela to niedziela misyjna. Taca na misje św.

6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek – św. Łukasza; w środę – bł. Jerzego Popiełuszkę; w czwartek – św. Jana Kantego; w piątek – bł. Jakuba Strzemię; w sobotę – św. Jana Pawła II.

7. Dziękujemy wszystkim ochotnego serca, którzy złożyli datek w „Dzień Papieski” na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodych, zdolnych ludzi, a niezamożnych fundując im stypendia. Zebraliśmy 1854 zł 67 gr i 5 Euro. Bóg zapłać.

8. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Barbara Guzik, Henryk Sypuła, Stefania Syska, Maciej Guzik, Kazimierz Rymarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10.  Pan nas uzdrawia i leczy wszelkie choroby. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim w nowym tygodniu nauki szkolnej i podejmowanych obowiązkach. Szczęść Boże!

 

  

--------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (09. 10. 2016 r.)

 

1.  Dziś Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Dzień Papieski ma na celu  poznawanie nauczania św. Jana Pawła II i zbiórkę pieniędzy do puszek przy kościele na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która rozdziela stypendia zdolnej młodzieży a pochodzącej z ubogich rodzin. Wesprzyjmy to dzieło.

2.  We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W czwartek (13.10.) ostatnie w tym roku nabożeństwo pokutne fatimskie wraz z procesją z figurą Matki Bożej. Zapraszamy na 18.00 na Mszę św. której będzie przewodniczył i kazanie maryjne wygłosi nasz rodak ks. Jan Częczek. O udekorowanie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej, przygotowanie procesji prosimy mieszkańców ul. Krakowskiej bloku nr 33.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w piątek – św. Małgorzatę Marię Alacoque; w sobotę – św. Teresę od Jezusa.

5. Za 2 tygodnie rozpoczną się w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE. Po 13 latach chcemy na nowo z większym dynamizmem wiarę odnawiać, nią żyć i dzielić się z innymi. Znajdźmy czas dla Pana Boga by także ratować własną duszę. Członkowie Róż Różańcowych i wspólnot parafialnych odwiedzą w tych dniach parafian i wręczą zaproszenie na Misje św. z programem misji. Chciejmy przyjąć zaproszenie i uczestniczyć w tym bardzo ważnych wydarzeniu naszej wiary.

6.  Sobota (15.10.) jest ogłoszona jako Narodowy Dzień Pokuty. Potrzeba nam wszystkim, narodowi i Kościołowi pojednania i Bożego Miłosierdzia. Warunkiem Bożego Miłosierdzia jest pokuta. Narodowa modlitwa będzie się odbywać na Jasnej Górze. Nie wszyscy mogą tam jechać dlatego jako parafia taki dzień pokuty odbędziemy w Krośnie. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Jana Pawła II – kościół Piotra i Jana, tam o 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. w intencji dzieci nienarodzonych, utraconych, a potem na cmentarzu odbędziemy pokutną Drogę Krzyżową. Wyjście z Fary o 9.00. Zapraszamy do modlitwy i pokuty także tych którzy pozostaną w domach. Będzie to też nasza wielka modlitwa o dary Ducha Świętego na czas misji. W kościele o 17.30 nabożeństwo pokutne.

7.  W przyszłą niedzielę w Sali Domu Parafialnego o 13.30 spotkanie z dziennikarzem, publicystą Tomaszem Terlikowskim.

8. Dziękujemy wszystkim ochotnego serca, którzy złożyli datek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Zebraliśmy 1279 zł 47 gr. Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Emil Niedziński i Władysław Frydrych. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

10. Niech Boże błogosławieństwo nas wspomaga a łaska Boża dodaje siły do jak najlepszego pełnienia obowiązków w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

 ----------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje