OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (16. 11. 2014 r.)

 

1. Dzisiaj wybory samorządowe. Weźmy w nich udział, przez to wyrażamy naszą troskę o dobro wspólne, o przyszłość naszej lokalnej ojczyzny. 

2.  W sobotę /22.XI/ wspominamy w liturgii św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. W dniu swego święta wyrażamy wdzięczność naszemu panu organiście za inicjowanie śpiewu, uczenie nowych pieśni i radość uwielbiania Boga poprzez liturgię. Zachęcamy dziewczynki, aby przychodziły na próby scholii, w piątki o 17.30 i w niedzielę o 9.45.

3.   Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Jest to także Święto patronalne Akcji Katolickiej.

4. Dzień wcześniej, tj. w sobotę doroczna pielgrzymka członków Akcji Katolickiej do katedry w Przemyślu. 

5.  W listopadzie pamiętamy więcej o zmarłych, ofiarowanej za nich modlitwie, pokucie, uczynkach miłosierdzia, Komunii św., paleniu zniczy, odwiedzaniu grobów. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za zmarłych z wypominkami.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remonty i odnowienie bazyliki. Bóg zapłać.  

7. Od poniedziałku nasi kościelni p. Waldemar Baran i Damian Kolanko  roznosić będą opłatki na stół wigilijny. Będą mieć identyfikatory z pieczątką parafii. Przyjmijmy ich życzliwie, bo są posłańcami parafii i przynoszą nam w znaku chleba dobro i pokój. Ofiary z tytułu przyjęcia opłatków są ich znacznym wynagrodzeniem za pracę w kościele.

8. W Adwencie planujemy katechezy dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu małżeństwa tzw. kurs przedmałżeński.

9. Wśród solenizantów piątkowych swoje imieniny obchodzić będzie nasz katecheta ks. Janusz Sroka. Modlić się będziemy dla niego o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego.

10. W piątek o 17.00 w Miejscu Piastowym u o. Michalitów rozpoczyna się 2 dniowe sympozjum na temat „wychowanie do miłości czy orientacji seksualnej”. Więcej szczegółów na plakatach.

11.Fundacja POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, która obecnie wspiera  projekty misyje w Afryce,  prowadzi akcję oczyszczania świata z elektrośmieci. Zbiera zużyte m. in. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzed TV i AGD. Od 20 listopada (czwartku) będzie można znosić zużyty sprzęt na plac za kościołem w oznaczone miejsce. Cały sprzęt zostanie zabrany z placu 25 listopada.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, m. in. „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, naszej gazetki „Słowo z bazyliki”. Gazetkę zanieśmy także chorym.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Leopold Baran i śp. Halina Wiśniowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

Dodatkowe informacje