OGŁOSZENIA

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła    15.09.2019

 

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, aby przekazywali ludziom prawdę. Materialnie wspieramy media katolickie zwłaszcza nasze diecezjalne Radio „Fara”.

2. W środę Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy młodzież. Odbywać się będzie triduum przed Urocz. św. Stanisława. To także rozpoczęcie tegorocznych przygotowań przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek na 17.30 przychodzi młodzież klas VIII. We wtorek klas VII. W środę na 18.00 młodzież klas VI z rodzicami, którzy zadeklarują, że chcą w naszej parafii przygotowywać się do bierzmowania.

4. We wtorek (17.09.) o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.

5. We wtorek (17.09.) rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Dzień modlitwy o pokój i pamięci o Polakach wywożonych na Sybir. Msza św. za Polskę i Sybiraków dzisiaj o 12.00.

6. W piątek na 16.00 zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu na spotkanie. Prosimy rodziców o zachętę swoich synów do służby w kościele.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie przewodniczących Róż Różańcowych, wspólnot i Grup działających w naszej parafii.

8. W niedzielę (22.09.) przypada 19 r. śmierci ks. Prałata Bronisława Jastrzębskiego. Modlić się będziemy o szczęśliwą wieczność o 12.00.

9. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni).

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Miłosierdzia Bożego.

11. Chcemy zrobić nowy nagrobek dla proboszcza parafii farnej w l. 1928-1958, ks. Michała Nowakowskiego. Gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło może złożyć ofiarę w zakrystii lub do skrzynki k. figury św. Michała Archanioła.

12. W niedzielę 29 września na Mszę św. o 15.30 i spotkanie prosimy dzieci klas III i ich rodziców, w związku z rozpoczęciem przygotowań do I spowiedzi i Komunii św. Rodzice zadeklarują, że ich dzieci przystąpią do I Komunii w parafii farnej.

13. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana; we wtorek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego; w środę – św. Stanisława Kostkę, w czwartek - św. Januarego; w piątek - św. męczenników koreańskich Andrzeja i towarzyszy; w sobotę – św. Mateusza apostoła;

14. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

15.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Władysława Kasprzyk i Wiesław Kubit. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

16. Niech Pan wszystkich umacnia na niedzielę i cały tydzień. Szczęść Boże!.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła     08.09.2019

  

1. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie w poniedziałek o 19.00 n/t „Największe zagrożenia dla wiary, Kościoła i Polski w obecnych czasach”.  Spotkanie dla wszystkich chętnych.

2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek (13.09.) zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci MB Fatimskiej. Po Mszy, pokutny różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. O przyozdobienie figury kwiatami prosimy mieszkańców bloku 2  przy ul. Kolejowej. 

4. W sobotę (14.09.) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. – w parafii oo. Kapucynów odpust. O 18.30 Msza św, następnie Droga Krzyżowa ulicami miasta od oo. Kapucynów pod krzyż papieski. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Na zakończenie Drogi Krzyżowej pod krzyżem papieskim będzie odmówiony różaniec w ramach projektu „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy „Krosno pod Krzyż” abyśmy wszyscy stanęli do modlitwy i pokuty za Kościół, Polskę i nasze rodziny. Chorych i wszystkich którzy nie będą mogli przyjść zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu. O godz. 15.00 w kościółku EMAUS będzie odmówiona koronka do miłosierdzia Bożego i modlitwy na przebłaganie za włamanie i zniszczenie krzyża.

5. W piątek odbywają się spotkania Oazowe, o 16.30 dla dzieci, o 19.00 dla młodzieży. W czwartek o 19.00 spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

6. W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. w intencji ojczyzny i Sybiraków z okazji Dnia Sybiraka i 80- rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Podczas Mszy zaśpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie. Wszystkich kochających Ojczyznę serdecznie zapraszamy do modlitwy.

7. W czwartek (12.09.) uroczystość w liturgii MB. Murkowej patronki miasta. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców Krosna.

8.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – św. Piotra Klawera; w czwartek – Matkę Bożą Murkową; w piątek – św. Jana Chryzostoma; w sobotę – Podwyższenie Krzyża św.; w niedzielę – MB Bolesną.

9. W I niedziele miesiąca o 17.00 odbywać się będą spotkania formacyjne dla osób, które w Gimnazjum nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą kontynuować przygotowania i w najbliższych miesiącach przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. 

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Zofii .

11.   W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Mateusz Bąk i Teresa Kozioł. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

12.  Niech Pan wszystkich umacnia na niedzielę i cały tydzień. Szczęść Boże!.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII   Niedziela zwykła      01.09.2019

 

1.  W poniedziałek (2 września) początek Roku Szkolnego i katechetycznego – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Eucharystię do Bazyliki, aby na modlitwie prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny. Zachęcamy także w tym tygodniu, by dzieci i młodzież skorzystała ze spowiedzi i komunii św. na rozpoczęcie roku.

W poniedziałek (2.09.) zapraszamy na 8.00 uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im M. Kopernika oraz Liceum Plastyczne i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik”, „Budowlanka”.   

Na 9.00 zapraszamy Miejski Zespół Szkół nr 1; Szk. Podstawowa nr 10.

W środę (4.09.) zapraszamy na 8.30 uczniów, nauczycieli, rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkół Muzycznych.

2. W tym tygodniu I. czwartek miesiąca. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. O 15.00 koronka, Msza św. i modlitwy w intencji powołań.

3. W I. piątek od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy i zniewagi. Po Mszy św. wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

5. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 7.30 członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na wspólny różaniec.

6. W niedzielę Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej). Modlić się będziemy za rolników o błogosławieństwo Boże w zasiewach i pracach w polu, ogródkach i sadach. U Franciszkanów odpust o 17.00.

7.  Za tydzień taca tzw. remontowa na cele gospodarcze: remontów i konserwacji w Bazylice.

8. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Anny.

9.  Polska pod Krzyżem – w Krośnie 14 września zgromadzimy się przy Krzyżu Papieskim.

10. W ramach Polityki Senioralnej osoby niesamodzielne powyżej 60 roku życia mogą wziąć udział w  projekcie, usług opiekuńczych i otrzymać „bransoletkę życia” przypominającą zegarek z nadajnikiem, który po przyciśnięciu pozwoli połączyć się z Centrum Teleopieki i wezwać pomoc w razie bezpośredniego zagrożenia życia. Więcej informacji na plakatach lub na str Urzędu Miasta.

11.  Dziś o 19.00 na Rynku wieczór pieśni patriotycznych z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

12. Polecamy rodzicom do przeczytania w naszej gazetce oświadczenie w związku z próbami deprawacji dzieci i młodzieży.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Tomasz Krupa, Helena Ośmiałowska, Mateusz Bąk.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech Boże błogosławieństwo ożywi serca i umysły dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym i katechetycznym, a światło Ducha Świętego niech oświeca nauczycieli i rodziców w trudzie wychowania.  Szczęść Boże!

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela zwykła      25.08.2019

 

1.Jutro (26.08.) uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddamy się po jej opiekę i przepraszać będziemy Maryję za akty profanacji jej obrazu przez środowiska LGBT.

W sąsiedniej parafii św. Wojciecha i MB Częstochowskiej jutro odpust o 18.00.

2.  W niedzielę (1 września) w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych, żołnierzy Armii Krajowej, żołnierzy wyklętych i za rodaków, abyśmy umieli dzisiaj zagospodarować odzyskaną wolność, być wierni Bogu i Polsce. W sobotę (31.08.) wspominamy rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. za Ojczyznę o 12.00.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 modlitwy o dar potomstwa dla małżeństw i szczęśliwe rozwiązanie i rozwój dziecka  za wstawiennictwem św. Anny i Jana Pawła II. Po Mszy św. o  15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa bł. Jana Balickiego.

6.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – NMP Częstochowską; we wtorek - św. Monikę; w środę  – św. Augustyna; w czwartek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w niedzielę -  bł. Bronisławę.  

7. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2 września.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

9.   W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Józef Sobczyk. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!

10.  Życzymy wszystkich umacnianie łaską Bożą poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Eucharystię, częstą spowiedź i komunię św. i czytanie Pisma św. Na nowy tydzień pracy i odpoczynku Szczęść Boże!.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XX Niedziela Zwykła       18.08.2019

  

1. We wtorek spotykają się katoliccy mężczyźni Rycerze Kolumba po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.

2.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Bernarda z Clairvaux; w środę – św. Piusa X; w czwartek – NMP Królową; w piątek -  bł. Władysława Findysza;  w sobotę – św. Bartłomieja; w sobotę – św. Ludwika;

3. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa MB Fatimskiej.

4.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożona ofiara to  7,248 zł 75 gr  i 10 funtów. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

5. 25 sierpnia (niedziela) organizowana jest parafialna pielgrzymka do św. Świerada: Tropie, Zalew Rożnowski, Binarowa. Spotkanie przed pielgrzymką w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. W naszej gazetce „Słowo z Bazyliki piszemy o świętowaniu niedzieli, obowiązku niedzielnej Mszy świętej.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Daniela Bąk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu  pracy , podejmowanych rozmaitych obowiązków i odpoczynku. Szczęść Boże.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła     11.08.2019 

 

1. We wtorekpo Mszy św. o 18.00 nabożeństwo fatimskie, z procesją pokutną różańcową. Figurę Matki Bożej przybierze osoba prywatna.  Przy figurze MB można składać intencje, które będziemy omadlać podczas różańcowej procesji pokutnej.  Zapraszamy.

2.  W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół, owoców, warzyw, kwiatów podczas każdej Mszy św. Dziękować będziemy Panu Bogu, dawcy wszelkich darów za tegoroczne plony ziemi.

3. Msza św. o 9.00 będzie sprawowana na Rynku z udziałem wojska, władz miasta, służb mundurowych, młodzieży i środowisk patriotycznych w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. tzw. „cudu nad Wisłą” zwycięstwa nad bolszewikami. Modlić się będziemy za wszystkich żołnierzy w Święto Wojska Polskiego i za Ojczyznę.

4. W czwartek (15 sierpnia) - jak w ubiegłym roku -  na placu przy kościele po Mszy św. o 18.00 wieczór pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.

5.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę– św. Maksymiliana Marię Kolbego; w piątek – św. Stefana Węgierskiego; w sobotę – św. Jacka. 

6. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Dowiadujemy się czym żyje Kościół, ale też przez czytanie prasy katolickiej pogłębiamy swoją wiarę.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Borek. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!

9. Niech Chrystus Pan wszystkich budzi do nowego życia. Szczęść Boże!

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XVIII  Niedziela zwykła  04.08.2019

 

1.  Miesiąc sierpień, który rozpoczęliśmy jest miesiącem wielu wydarzeń narodowych i świąt maryjnych. Składamy w tym miesiącu dobrowolną abstynencję jako dar miłości dla swoich rodzin i Ojczyzny. Dar abstynencji można wpisać w księgę wyłożoną przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.  Dziś taca na potrzeby archidiecezji, zwłaszcza budujące się kościoły.

3. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.00 specjalne modlitwy na uproszenie potomstwa i błogosławieństwa  dla matek za wstawiennictwem św. Anny i Jana Pawła II.

4. Za tydzień taca tzw. gospodarcza przeznaczona na prace remontowe i konserwacyjne w naszej świątyni. Trwają prace przy kaplicy św. Anny wewnątrz i na zewnątrz przy elewacji.    

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. O. Pio.

6.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – Przemienienie Pańskie; w czwartek – św. Dominika; w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy; w sobotę – św. Wawrzyńca.

7. Jak co roku 15 sierpnia po Mszy św. wieczornej będziemy śpiewać na placu kościelnym piosenki patriotyczne, żołnierskie, biesiadne. Już dziś zapraszamy.

8. Życzymy wszystkich umacnianie łaską Bożą poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Eucharystię, częstą spowiedź i komunię św. i czytanie Pisma św. Na nowy tydzień pracy i odpoczynku Szczęść Boże!.

 

 

 

Dodatkowe informacje