OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  (19. 10. 2014 r.)

 

 

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele tydzień misyjny. Chcemy pomyśleć o naszej odpowiedzialności za misje, głoszeniu Ewangelii wszystkich ludom i narodom. Modlitwą i ofiarą wspomagajmy misjonarzy. Wraz z siostrami klaweriankami, będziemy na różańcu w tym tygodniu polecać Matce Bożej misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje św.

2. Dziś przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W środę wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II. Módlmy się za jego przyczyną o świętość naszych rodzin.

3. Dziękujemy tym rodzicom, którzy w ostatnim tygodniu przyszli na spotkanie by zainteresować się swoimi dziećmi w rozwoju ich  wiary i zapoznać się z przygotowaniem  do sakramentu bierzmowania.

4.   Wielkie podziękowania składamy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę złożyli większą ofiarę na tacę na remonty i odnowienie bazyliki. Przygotowujemy się do odnowienia krzyża zabytkowego z kruchty kościoła. 

5. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, by jednoczyć się z Maryją i Jezusem podczas modlitwy różańcowej i jednoczyć się w rodzinach.

6. Zapraszamy chętnych dorosłych lektorów do czytania Słowa Bożego podczas niedzielnej Eucharystii.

7. Krośnieński Chór „Echo” ogłasza nabór nowych członków do zespołu. Spotkania odbywają się w Domu Nauczyciela w każdy wtorek o 18.00 przy ul. Łukasiewicza.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, m. in. „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”.

9. Miłosiernemu Bogu polećmy śp. Antoniego Kubita i śp. Genowefę Berner, którzy odeszli z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10.  Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza nas swoją łaską, abyśmy poprzez dobrze spełniane obowiązki w nowym tygodniu byli głosicielami Dobrej Nowiny. Szczęść Boże! 

Dodatkowe informacje