OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła (17.06.2018 r.)

 

1.  Dziś rozpoczyna się w naszym kościele cykl „Letnich koncertów w świątyniach”. O godz. 19.00 wystąpi z koncertem organowym holenderski organista kościoła w Antwerpii Jan van Mol.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4.  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania o 19.00,

-- w poniedziałek klasy VI

-- we wtorek klasy VII

-- w czwartek klasy II Gimnazjum.

Uczniowie przynoszą indeksy i potwierdzenia obecności na nabożeństwach:

5. W środę, czwartek i piątek Msze św. dziękczynne dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

6. W środę o 10.00 Szkoła Muzyczna.

7. W czwartek o 8.15 dla dzieci ze Szkoły nr 6. O godz. 9.00 Szkoła Budowlana, o godz. 10.15 Szkoła Podst. nr 10 i młodzieży Gimnazjum nr 2.

8.  W piątek o 8.00 dla młodzieży ze Szkół Ponadgimnazjalnych: zawodowych i średnich: Kopernik, Plastyk, Mechanik.

9. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II.

10. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy o 15.30.

11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Alojzego Gonzagę; w niedzielę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.    

12.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14.  Niech łaska Boża towarzyszy wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże.

 

-------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła (10.06.2018 r.)

 

1.  W dzisiejszą niedzielę taca na potrzeby kościoła tzw. gospodarcza na remonty.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie poświęcone: Maryjnemu Prymasowi Polski dwudziestolecia międzywojennego i czasów wojny Augustowi Hlondowi, wizjonerowi. 

3.  We wtorek o 18.45 spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W środę (13.06.) o 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo fatimskie pokutne i procesja różańcowa. Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy. O przyozdobienie figury MB prosimy parafian z ul. Krakowskiej – blok nr 23. Jest możliwość złożenia na kartkach do koszyczka przed figurą swoich próśb, podziękowań, przebłagań, które będą odczytywane i omadlane w czasie nabożeństwa.

5. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy o 15.30.

6.  W naszym kościele w niedziele odprawiane są dodatkowo Msze św.: w II. i ostatnią niedzielę w języku łacińskim w Rycie Trydenckim o godz. 13.00; w I. i III dla głuchoniemych o 14.00.

7. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. o. Pio.

8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Barnabę apostoła; we wtorek – bł. męczenników Polski Józefa Puchałę, Katarzynę Faron, Stanisława Starowiejskiego i towarzyszy;   w środę – św. Antoniego; w czwartek – bł. Michała Kozala; piątek – bł. Jolantę.  

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej by pogłębiać wiedzę religijną i wiarę: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i dla dzieci. 

10.  Niebawem wyruszy na Jasną Górę piesza pielgrzymka Przemyska w dniach 6 – 15 lipca br. Rozpoczęły się zapisy. Spotkanie organizacyjne 24 czerwca w kościele Piotra i Jana.

11.  Niech łaska Boża towarzyszy wszystkim w rozpoczynającym się nowym tygodniu. Szczęść Boże.

 

-------------------------------------------

Dodatkowe informacje