OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (23. 08. 2015 r.)

 

1.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Bartłomieja; we wtorek – św. Ludwika; w środę NMP Częstochowską; w czwartek – św. Monikę; w piątek – św. Augustyna; w sobotę – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Aniołów Stróżów.

3. W ostatnim czasie w bazylice wykonano nowy dębowy konfesjonał w stylu pozostałych zabytkowych i dokonano całkowitej konserwacji 2 już istniejących. Całość prac wykonano na kwotę 26 tys. zł.

4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Kubit, Bronisław Cichoń, Teofil Głowacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

5. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy a zarazem ostatni tydzień sierpnia, podejmowanych obowiązków oraz odpoczynku. Szczęść Boże!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (16. 08. 2015 r.)

 

1. Dziękujemy za mobilizację parafian w walce z dopalaczami, które trują i niszczą młodzież w Krośnie m. in. w obrębie naszego kościoła. Bardzo wielu parafian podpisało się pod apelem do podjęcie rzeczywistej a nie pozorowanej walki z dopalaczami. Dzisiaj jeszcze na placu można podpisy złożyć.

2.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę lub na konto parafii. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

3.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Jacka; w czwartek – św. Bernarda; w piątek – św. Piusa X; w sobotę – NMP Królowej.

4. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa M. B. Królowej Polski.

5.Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiona jest księga abstynencji do której można wpisywać sierpniowe postanowienia.

 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Niedzielski, Maria Neronowicz, Grażyna Krygowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

7. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków oraz odpoczynku. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2. 08. 2015 r.)

 

1.  Dziś na Rynku Miasta organizowany jest przez Akcję Katolicką dobroczynny bezalkoholowy Festyn „Niedziela dla Jezusa”. Początek o 15.00, zakończenie o 21.00.

2.  We wtorek wspominamy św. Jana Marię Vianeya – patrona kapłanów, w modlitwie polecajmy wszystkich kapłanów zwłaszcza proboszczów.

3. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. rano i wieczorem. Modlić się będziemy też za naszą Ojczyznę i nowego Prezydenta RP, który w tym dniu obejmie najwyższy urząd w państwie.

4. W tym tygodniu I. czwartek i I. piątek miesiąca.

5. W I. czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od wieczornej Mszy św. do 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00, o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

7. W I. piątek wyjazd do chorych o 9.00.

8. W sobotę (8.08.) wyjazd busem młodszych i starszych w Bieszczady na jednodniową wycieczkę, aby pochodzić po górach - zdobyć najwyższy szczyt w Bieszczadach. Powrót wieczorem. Zapisy do środy włącznie.

9. U Ojców Franciszkanów trwają zapisy na pieszą 3-dniowa krośnieńską pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Wyjście 9 sierpnia.

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Zofii.

11.Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiona jest księga abstynencji do której można wpisywać sierpniowe postanowienia.

W ZWIĄZKU Z APELEM BP O TRZEŹWOŚĆ

Chcemy się mobilizować jako parafia w walce z dopalaczami, które trują i niszczą młodzież w Krośnie m. in. w obrębie naszego kościoła. Za tydzień na placu kościelnym można podpisać listę, która ma wyrażać sprzeciw wobec  funkcjonowania w Krośnie, sklepów rozprowadzających  śmiercionośne substancje – i podjęcie rzeczywistej a nie pozorowanej walki z dopalaczami.

Podpisy będzie też zbierać grupa inicjatywna mieszkańców Krosna  o referendum w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów komunalnych na terenie elektrociepłowni Łężańska. Wymagany jest PESEL.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krystyna Dubis i śp Kinga Deptuch-Trznadel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Wszystkim życzymy Bożej łaski w nowym tygodniu pracy i odpoczynku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  (19. 07. 2015 r.)

 

1.  W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Pokropienie pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św. na placu kościelnym i przy bramie kościoła od ul. Piłsudskiego, gdzie kierowcy będą podjeżdżać do pokropienia i błogosławieństwa. Ofiary do puszek od kierowców będą przeznaczone dla polskich misjonarzy docierających z Ewangelią na wszystkie kontynenty.

 

2. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II.

 

3.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – bł. Czesława; w środę – św. Marii Magdaleny; w czwartek – św. Brygidy Szwedzkiej patronki Europy; w piątek – św. Kingi; w sobotę – św. Krzysztofa i św. Jakuba Apostoła. 

 

4.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

 

5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marian Zaborowski i śp. Łucja Zajdel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

6. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków oraz odpoczynku. Szczęść Boże!

Dodatkowe informacje