OGŁOSZENIA

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa - (14.04.2019 r.)

 1. Ze względu na spowiedź w parafiach dekanatu oraz na Ceremonie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w sprawach pilnych poniedziałek i wtorek o 19.00.

2. W środę SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA od 9.00 do 12.00 i po południu od 14.30 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Także przyjeżdżający z zagranicy parafianie będą mogli skorzystać ze spowiedzi w czwartek, piątek, sobotę w godz. 7.00 – 9.00.

3. W czwartek rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – męki, śmierci i zmartwychwstanie Chrystusa. To najważniejsze religijne dni całego roku. Te dni niech zgromadzą w świątyni całą parafię.

4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do 22.00. Rano nie ma Mszy św., podobnie w Wielki Piątek i Sobotę.

5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 9.00 i 17.15. O godz. 18.00 w kościele Liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża i komunia św. oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja do 24.00.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości jedzenia i nie ma dyspensy.

7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele co godzinę od 8.00 do 15.00. Poświęcimy także wodę, którą będzie można zabrać do domów. W kaplicy Emaus święcenie pokarmów o 10.00, natomiast u sióstr klawerianek o 10.30.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Poświecenie ognia, liturgia światła, Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Eucharystia Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece. Adoracja do 22.00. Godziny adoracji w dniach Triduum Paschalnego znajdują się w gablocie.

8. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja o 6.00. Pozostałe Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i o 15.30 i 18.00.

9. W zakrystii można nabyć świece (paschaliki), a złożona ofiara przeznaczona jest dożywanie dzieci. Do nabycia także baranki. Zakupioną świecę można zapalić w domu podczas świąt czy na grobach zmarłych.

10. W tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. różaniec poprowadzi Róża Różańcowa bł. Jana Balickiego.

11. Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta zapraszają w Wielką Sobotę mieszkańców o godz. 12.00 na Rynek, gdzie będzie poświęcenie pokarmów.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Irena Jaźwiecka, Stanisława Kisiołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia i odnowienia naszej bliskości z Chrystusem cierpiącym i Zmartwychwstałym. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu - (7.04.2019 r.)

 1. We wtorek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 2. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godz. 12.00. Wyruszymy z kościoła na Rynek Miasta, - jeśli będzie pogoda, następnie wrócimy do kościoła i rozpocznie się Msza św.

 3. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży.

 4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30. Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

 5. W Niedzielę Palmową jak co roku przed kościołem będzie organizowana zbiórka do puszek na tzw. Pola Nadziei – dla wsparcia Krośnieńskiego Hospicjum. Kwestować będą dzieci pod nadzorem rodziców i nauczycieli.

 6.W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza; na konserwację i remonty w naszym kościele.

 7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa MB Fatimskiej.

 8. W tym tygodniu w piątek do niedzieli trwać będą w Dukli Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Wybiera się także młodzież z naszej parafii wraz z duszpasterzem. Módlmy się w ich intencji.

 9. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci.

 10. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną lub grosz do skrzynki św. Antoniego.

 11. W tym tygodniu w czwartek i piątek od 17.00 do 18.00 w Sali św. Anny Komisja konkursowa oceniać będzie palmy wykonane przez dzieci i młodzież. Z tymi palmami pójdziemy na procesję w Niedziele Palmową o 12.00 potem będzie rozdanie nagród.

 12. W dniu dzisiejszym od 7.00 – 19.00 w poszczególnych dzielnicach miasta odbywają się wybory do rad jednostek pomocniczych. Można wybrać swoich kandydatów.

 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Zofia Wiśniowska, Władysława Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 14 . Z Bożą pomocą podejmujmy wielkopostne postanowienia i wezwanie Jezusa do nawrócenia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu - (31.03.2019 r.)

1. Trwają rekolekcje wielkopostne. Jeszcze poniedziałek i wtorek o 9.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie i nauka dla rodziców. We wtorek zakończenie rekolekcji.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w Niedziele na Gorzkie Żale.

3. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi.

5. W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Msza św. I koronka.

6. W I. Piątek spowiedź od 16.00. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

7. W I. sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. Wyjazd do chorych od 9.00. Będzie to spowiedź i komunia świąteczna. Prosimy zapisywać w zakrystii dodatkowo chorych, którzy chcieliby przyjąć Jezusa w Eucharystii z okazji świąt Paschalnych.

9. Za tydzień o 12.00 modlitwy o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

10. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, i baranki jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci.

11. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących lub grosz do skarbonki św. Antoniego.

12. W piątek (5.04.) o 20.00 wyruszy z przed fary mini ekstremalna Droga Krzyżowa. Do pokonania 13 km. Pójdziemy w grupach 9 osobowych. Zapraszamy wszystkich chętnych i wytrwałych.

13. Trwa konkurs na najpiękniejszą palmę. Technika dowolna. Jury konkursowe będzie oceniać palmy w czwartek i piątek (11-12.04.) w Sali św. Anny w godz. 17-18.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Polak, Stanisław Szczurek, Emilia Stepek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Z Bożą pomocą podejmujmy wielkopostne postanowienia i wezwanie Jezusa do nawrócenia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu - (24.03.2019 r.)

1. Dziś zbiórka przy kościele do puszek na misje i młodzieżowe rekolekcje.

2. W poniedziałek (25.03.) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Włączyć się możemy w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego lub przedłużyć trwanie podczas Mszy św. o 9.00 i 18.00. Kartki wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

4. Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek niech przygotuje Róże Żywego Różańca.

5. W piątek po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbami i podziękowaniami.

6. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.15 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30.

7. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. o. Pio.

8. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci. Ofiara 9 zł wraz z barankiem.

9. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących lub grosz do skarbonki św. Antoniego.

10. W zakrystii można nabyć album z wizyty papieża Jana Pawła II do Krosna w 20 rocznice tego wydarzenia w cenie 20 zł.

11. W sobotę o 18.00 rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Wcześniej bo o 9.00 spotkanie z chorymi. Chcemy przez głębszą modlitwę i słuchanie Słowa Bożego oraz przez pokutę odnowić serca na przeżywanie Triduum Paschalnego. Skorzystajmy z czasu łaski i nawiedzenia Chrystusa. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy z Nowogródka na Białorusi. Podczas rekolekcji można skorzystać ze spowiedzi. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na Wielką Środę. Więcej informacji w gazetce i gablocie.

12. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejsza palmę w kategorii Szkoła Podstawowa, II kategoria młodzież do klasy maturalnej. Więcej informacji w gazetce za tydzień.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Helena Nowicka, Wiktoria Dąbrowska, Lidia Pach, Jerzy Przymusiński, Stanisław Siuzdak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże! 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkiego Postu - (17.03.2019 r.)

 1. We wtorek (19.03.) liturgiczna Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Modlić się będziemy za wszystkich mężczyzn i ojców, aby poprzez swoją odpowiedzialność i wierność budowali wspólnotę rodzinną i społeczną. Modlić się będziemy za wszystkich solenizantów wśród których jest papież senior Benedykt XVI – Józef Ratzinger i abp Józef Michalik senior.

W naszym kościele dodatkowa Msza św. o 9.00. Modlić się będziemy z rzemieślnikami i za rzemieślników i pracowników.

2. Rozpoczęły się katechezy przedmałżeńskie. Uczestnictwo w katechezach jest wymogiem w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Jeszcze można dołączyć.

3. We wtorek spotkanie Rycerzy Kolumba – mężczyzn którzy się modlą i działają dla dobra Kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn.

4. W środę o 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

6. Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek niech przygotuje Odnowa w Duchu Świętym..

7. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.20 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30. Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W Wielkim Poście szczególniej dbajmy o naszą Trzeźwość. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom.

Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się Księga postanowień trzeźwościowych.

9. Za tydzień zbiórka przy kościele do puszek na misje /ad gentes/ i w połowie na zorganizowanie rekolekcji dla młodzieży.

10. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożono 7.864 zł 68 gr. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Jeszcze mamy do spłacenia zeszłoroczny dług 64.000 zł. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

11. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Kingi.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Danuta Podbilska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże!

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu -  (10.03.2019 r.)

1. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

2.  Także dziś w salce Domu Parafialnego po Mszy św. o 12.00 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Uczestnictwo w katechezach jest wymogiem w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Młodzież dorosła niech zadba już wcześniej by wziąć udział w naukach przedmałżeńskich i otrzymać zaświadczenie.

3.  W poniedziałek o 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie pt.  „Zakony i Zgromadzenia Zakonne i ich przyszłość w Kościele”.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. 

5. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

6.   Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych na piątek niech przygotuje Akcja Katolicka.

7. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.15 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30.  Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek klasy VII; we wtorek – klasy VIII; w środę – klasy III Gimnazjum. Zapraszamy na 17.00 na następnie o 18.00 Msza św.

9.  W sobotę (16 marca) o 18.00 spod kościoła oo. Franciszkanów ulicami miasta wyruszy Droga Krzyżowa w rocznicę ocalenia mieszkańców miasta przez Matkę Bożą Murkową.

10.  W Wielkim Poście szczególniej dbajmy o naszą  Trzeźwość. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom.

Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się Księga postanowień  trzeźwościowych.

11.  W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

12.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Edward Kraś, Roman Zajdel, Jadwiga Warecka, Krzysztof Ludwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze

wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła - (3.03.2019 r.)

1. Dziś po Mszy św. o 12.00 comiesięczne nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem św. Anny i św. Jana Pawła II o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie.

2.  W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom. 

3. W środę o 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.

4. W tym Tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z tym dniem rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowywać się będziemy do Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o 6.30; 7.30; 9.00. Po południu o 15.30 i 18.00.

5.  Chciejmy brać udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych  o 17.30; dla młodzieży i wszystkich, którzy dłużej pracują o 19.00.

6. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.20. Taca z Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

7.W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na remonty i prace konserwacyjne w Bazylice.

8. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Rodzice winni troszczyć się, aby dzieci od najmłodszych lat były wprowadzane  w ducha autentycznej pokuty.

9. Od Środy Popielcowej przed zasłonięciem obrazu MB Szkaplerznej wspólnie będziemy odmawiać modlitwę do Maryi naszej patronki.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Kazimierza Królewicza. Modlić się będziemy za Ojczyznę i solenizantów.

11. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Franciszka z Asyżu.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Jaracz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Niech Łaska Boża towarzyszy nam w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

Dodatkowe informacje