OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA –  (7. 02. 2016 r.)

1.  Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlitwą i świadectwem chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom. 

2.We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.

3. W tym Tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z tym dniem rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowywać się będziemy do Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o 6.30; 7.30; 9.00. Po południu o 15.30 i 18.00.

4.  Chciejmy wziąć udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych  o 17.30; dla młodzieży i wszystkich, którzy dłużej pracują o 19.00.

5. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.

6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Rodzice winni troszczyć aby dzieci były wprowadzane  w ducha autentycznej pokuty.

7.  W czwartek (11.2.) Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych o 9.00. Zapraszamy.

8. W każdy czwartek ROKU MIŁOSIERDZIA , o 15.00 uroczyście odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i jest możliwość skorzystania ze spowiedzi i komunii św. by zyskać odpusty.

9. W Najbliższy czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Wraz z Różami Różańcowymi  modlić się będziemy za chorych i o ducha pokuty na cały Wielki Post.

10.  Za tydzień w  II. niedzielę miesiąca, taca przeznaczona na remonty w naszej bazylice.

11. Spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: klasa I gimnazjum w poniedziałek, klasa II gimnazjum we wtorek, klasa III gimnazjum w środę. Spotkania rozpoczynają się o godz. 17.30  w salce na plebanii.

12.W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Weroniki  (p. Kazimiery Habrat).

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Jaracz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

14. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich podejmujących dobre postanowienia i dodaje siły do pełnienia obowiązków w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

-----------------------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  (31. 01. 2016 r.)

 

 1.  We wtorek (2.02.)  Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. o 6.30; 7.30; 9.00; po południu o 15.30 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Jest to również dzień modlitw w intencji osób  konsekrowanych – zakonnych, także pochodzących z naszej parafii.

2.  We wtorek podczas Mszy św. o 18.00 zaśpiewa krośnieński  Chór „Echo” .                                Także we wtorek o 18.00 dzieci klas III przygotowujące się do I. spowiedzi i Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne i gotowość przystąpienia do świętych sakramentów. Przynoszą świece.

3. W środę wspomnienie św. Błażeja. Za jego wstawiennictwem módlmy się o uzdrowienie z chorób gardła. W tym dniu poświęcamy również jabłka, które spożywamy w domu po wspólnej rodzinnej modlitwie.

4.  W piątek liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W Tradycji Kościoła wzywano św. Agatę jako patronkę chroniącą od ognia. Do św. Agaty zwracały się kobiety w różnych chorobach, szczególnie zaś w czasie bólu piersi. W dzień św. Agaty błogosławimy chleb i sól, których używa się w czasie piorunów i pożarów.

5.  W tym tygodniu I. czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dodatkowa Msza św. o 15.00 i koronka do Miłosierdzia Bożego z racji Roku Miłosierdzia.

7.  W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8.  W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

9. W sobotę o 19.00 zabrzmi w naszym kościele muzyka dawna. Koncert na Klawesyn i inne instrumenty. Wystąpi Patrycja Domagalska-Kałuża i jej goście.

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o 15.30.

11. Modlitwę różańcową pół godziny przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jadwigi Śląskiej.

12. W piątek (5.02.) wypada 7 rocznica śmierci ks. Karola Telesza długoletniego katechety a w sobotę (6.02.) 45 rocznica śmierci ks. Mieczysława Kędziora proboszcza krośnieńskiej fary. Módlmy się w ich intencji.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Marta Herman. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

14. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże.

 

---------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje