OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedz. Zw. (26.10.2014 r.) - Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. W dzisiejszą niedzielę okazujemy wdzięczność Bogu i ludziom za nasz kościół parafialny. Jest to bowiem rocznica jego poświęcenia. Modlimy się za budowniczych kościoła, a także za tych którzy obecnie modlitwą i ofiarą pieniężną przyczyniają się do utrzymania bazyliki i jej upiększania.

2. We wtorek (28.X) o 19.00 w salce na plebani projekcja filmu i rozmowa z twórcami o objawieniach Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Zapraszamy wszystkich chętnych.       Również tego samego dnia o 19.00 spotkanie młodych, którzy chcieliby wyjechać na przełomie roku do Pragi na Europejskie Spotkania Młodych, w ramach Wspólnoty Ekumenicznej TAIZE.

3. W najbliższą sobotę (1.XI) Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 15.30. Po południu o 14.00  na cmentarzu głównym Msza św. za zmarłych sprawowana przez kapłanów miasta Krosna. Po Mszy św. procesja żałobna za zmarłych.

4. W Uroczystość wszystkich świętych i w miesiącu listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych. Warunki podane są w gazetce „Słowo z bazyliki”. 

5. Na cmentarzu będą zbierane ofiary na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta, prowadzonej tam kuchni dla ubogich i schroniska dla bezdomnych.

6. W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o 15.30 w kościele procesja za zmarłych.

7. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej będą odprawiane nabożeństwa wypominkowe. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Kartki z wypełnionymi imionami i nazwiskami zmarłych można składać z załączonymi ofiarami do skrzynki przy ołtarzu Najświętszego Sakramentu lub do zakrystii. Można też wpisać dzień z datą w którym chcielibyśmy uczestniczyć w nabożeństwie. Za zmarłych z wypominków będzie odprawionych w miesiącu listopadzie kilka Mszy św.

8.  W tym tygodniu wypada I. sobota miesiąca. Do chorych pojedziemy 8 listopada.

9. Za tydzień (2.XI) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30.

10. W dniach 8-9 listopada w Hali Sportowej przy ul. Bursaki odbędzie się Forum Charyzmatyczne. Wraz z organizatorami zapraszamy tych, którzy doświadczyli mocy Ducha Świętego, oraz tych, którzy chcieliby swoje życie odnowić. Więcej szczegółów na afiszach i stronie internetowej.

11. Nasza wspólnota parafialna powiększa się o jednego kapłana seniora ks. Prałata dr Edwarda Chmurę, długoletniego wychowawcę i Profesora Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i proboszcza w Jarosławiu. Ks. Edward będzie posługiwał przede wszystkim jako spowiednik.

12.  Niech Pan błogosławi wszystkim na nowy tydzień podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże! 

Dodatkowe informacje