OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocy (19. 04. 2015 r.)

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nam uświadamiać jak ważne jest Słowo Boże w naszym chrześcijańskim życiu, ale jest też zachętą do częstego sięgania po  Pismo św.  

2. We wtorek o 17.00 spotkanie dla wszystkich chcących pogłębić wiedzę chrześcijańską i naukę Kościoła, na które zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej. Tematem spotkania będzie „Rola relikwii w kulcie świętych”.

3.  W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną i na spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.

4.  W piątek (a nie jak wcześniej była mowa w czwartek) o 18.45 spotkanie ze Słowem Bożym wszystkich dorosłych lektorów, którzy czytają w kościele w niedzielę Słowo Boże.

5.W czwartek uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i solenizantów.

6. W sobotę Święto św. Marka Ewangelisty. Podczas wieczornej procesji modlić się będziemy o urodzaje.

7. W tym tygodniu  różaniec poprowadzi Róża Różańcowa Matki Bożej Królowej Polski.

8. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty i utrzymanie naszej bazylice. Bóg zapłać. Dziękujemy także małżonkom, którzy ufundowali relikwiarz św. Jana Pawła II. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Janik i Julian Markowski.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10. Z Chrystusem Zmartwychwstałym podejmujmy z odwagą obowiązki nowego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

Dodatkowe informacje