OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 VI NIEDZIELA ZWYKŁA (12.02.2017 r.)

 

1.  We wtorek Święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy. Módlmy się o chrześcijańskiego ducha Europy.

2.  We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła przed nawiedzeniem figury z miejsca objawień z Góry Gargano we Włoszech. Już dziś zapraszamy na czterdziestogodzinne nabożeństwo ze św. Michałem Archaniołem w dniach 23 – 25 lutego (od czwartku do soboty). Będą modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, o obronę przed zakusami złego ducha i uwolnienie z nałogów.

3. W tym tygodniu w środę o 17.00 odprawimy Mszę św. w kościółku Emaus, ul. Kletówki z prośba o błogosławieństwo Boże dla tych darczyńców, którzy wspierali remonty w kościółku.  

4.  Przypominamy, że w czwartki po Mszy św. wieczornej  w salce Domu Parafialnego spotyka się na modlitwę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Chętnych zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę,(19 lutego) po każdej Mszy św. dzieci wraz z rodzicami będą zbierać wolne datki do puszek przeznaczone na leczenie chorych dzieci zwłaszcza na rehabilitację Adasia z Krosna – po usunięcia guza mózgu.

6.  Modlitwę różańcową pół godziny przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Aniołów Stróżów.

7. Warto czytać prasę katolicką, dla wiedzy, rozumienia Kościoła i spraw społecznych, ale też dla i budzenia wiary. Wiele ciekawych artykułów w „Niedzieli”, „Gościu Niedzielnym” czy „Źródle”. Polecamy.

8. Bardzo prosimy tych kierowców którzy muszą parkować przy kościele podczas niedzielnych Mszy św., aby wyjeżdżali z parkingu dopiero po wyjściu z kościoła wszystkich wiernych, gdyż jest niebezpieczeństwo potrącenia kogoś.

9.  Na nowy tydzień pracy i nauki życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V NIEDZIELA ZWYKŁA (5.02.2017 r.)

  

1.  Dziś o 19.00 w Bazylice KONCERT KLAWESYNOWY Patrycji Domagalskiej-Kałuża z zespołem.  Serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek (6.02.) 46 rocznica śmierci ks. Mieczysława Kędziora proboszcza krośnieńskiej fary (1958-1966). Módlmy się w jego intencji.

3.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie mężczyzn chcących przynależeć do Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zapraszamy odważnych mężczyzn do salki Domu Parafialnego.

4.  We wtorek o 17.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie i prelekcję n/t: „Eucharystia ofiara Chrystusa i ofiara narodu. Czy potrzebna jest człowiekowi Msza św.?”

5.  Także we wtorek spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6.  W sobotę (11.02). obchodzimy Światowy Dzień Chorego – liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zapraszamy osoby starsze, chore na Mszę św. o 9.00 z sakramentem namaszczenia chorych.  Okażmy chorym miłość przywożąc ich do kościoła.

7.  W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na konserwację i remonty w Bazyliki.

8.Modlitwę różańcową pół godziny przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa M. B. Królowej Polski.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszej parafialnej gazetce piszemy o odwiedzinach Michała Archanioła. W „Gościu Niedzielnym” m. in. o kandydacie na ołtarze, nauczycielu Karola Wojtyły, co zawdzięczamy Galileuszowi?. W „Niedzieli” m. in. o zamordowanej w Boliwii młodej Polce, która pojechała z misją miłości.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Maria Guzik, Stefania Wernej.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

11.  Na nowy tydzień życzymy wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków. Szczęść Boże!

 

 --------------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje