OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (22. 05. 2016 r.)

 

 

1.  Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Bazylice odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00.  Wtedy też uczniowie klas III Gimnazjum z rąk ks. abpa Józefa Michalika otrzymają sakrament bierzmowania. Podczas uroczystości zaśpiewa Schola „Kefas”.

Z racji odpustu po Mszy św. o 18.00 koncert organowy Andrzeja Chorosińskiego z Warszawy wraz z recytacją wierszy.

2. We wtorek (24.05.) o 17.00 spotkanie na temat: Zdrowie fizyczne i duchowe. Czy potrzebna jest człowiekowi dieta? Wykład poprowadzi lekarz. Na spotkanie wszystkich chętnych zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. o 10.30 a po niej procesja ulicami miasta: Podwale, Czajkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Rynek.

Przyjdźmy na Mszę św. i na procesję, aby wyrazić naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego i prosić aby z łaskawością spoglądał na nas „jak się Jego dzieciom powodzi”. Na procesję poprzyozdabiajmy nasze domy i ulice.

4.  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia na procesję Bożego Ciała i na oktawę.

5. Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 15.30.

6.W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Różańcowej.

7.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marta Przybyła, Czesława Jurczyk, Marianna Maziarek, Beata Hejnar-Adamiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

8. Niech Bóg w Trójcy Jedyny wszystkim błogosławi i umacnia na czas nowego tygodnia.

 -------------------------------------------------------------------

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego –

Zielone Święta (15. 05. 2016 r.)

 

 1. Dzisiaj I Komunia św. dzieci podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00. Módlmy się za dzieci, aby z miłością przyjmowały Chrystusa Eucharystycznego i za rodziców, aby byli żywym przykładem wiary w obecność Jezusa w Eucharystii zwłaszcza podczas niedzielnych spotkań.

2. Jutro (poniedziałek) drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. W naszej Bazylice Msze św. z homilią o godz. 6.30; 7.30; 9.00, 15.30  i 18.00.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. We wtorek o 18.00 w kaplicy Emaus Msza św. o 18.00, następnie majówka.

5. W środę o 18.00 modlić się będziemy w intencji kierownictwa i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie żyjących i zmarłych.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

7. W czwartek, piątek i sobotę triduum przed przyjęciem przez młodzież klas III Gimnazjum sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o 18.00. W piątek młodzież przyjmie krzyże i odbędzie się rozmowa z kandydatami do bierzmowania.

8.  W sobotę od 16.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi przed odpustem parafialnym. Wtedy też do spowiedzi zapraszamy kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.

9.  Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Bazylice odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Wtedy też uczniowie klas III Gimnazjum otrzymają sakrament bierzmowania.

10. W Uroczystość Trójcy Św. kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej przepisanej prawem. Kto tego nie uczynił, może jeszcze w najbliższym tygodniu dopełnić.

11. W tym tygodniu  różaniec poprowadzi Róża Różańcowa Aniołów Stróżów.

10. Od dzisiejszej niedzieli 15 maja o 14.00 odbywać się będą nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy młodych.

12. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę lub na konto parafii. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

13. W najbliższą sobotę o 10.00 w Przemyślu ingres nowego abp Adama Szala do  archikatedry. Módlmy się w jego intencji.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Czesław Podraza i śp. Halina Bęben. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich odnawiających rocznicę I Komunii św., a Chrystus Eucharystyczny niech odradza nasza miłość. Szczęść Boże!

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje