OGŁOSZENIA

 

-------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.03.2017 r.)

 

1.  W I. sobotę miesiąca Msza św. o 8.00 w kaplicy M.B. Szkaplerznej ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

2. W sobotę o 18.00 rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Chcemy przez głębszą modlitwę i słuchanie Słowa Bożego oraz przez pokutę odnowić serca na przeżywanie Triduum Paschalnego. Tak wygospodarujmy czas, aby skorzystać z czasu łaski i nawiedzenia Chrystusa. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Wojcieszak z Limanowej. Dokładny program rekolekcji w naszej gazetce.

3.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie Gorzkich Żali.

4. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w niedziele Gorzkie Żale.

5. W najbliższy  piątek o 20.00 wyruszy z placu farnego "mini" ekstremalna Droga Krzyżowa, która będzie miała do pokonania 11 km. Pójdziemy w stronę zamku w Odrzykoniu i z powrotem. Pamięci Jana Pawła II. Wytrwałych zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

6. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Wojciecha .

7. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących.

8. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci. Ofiara 7 zł wraz z barankiem.

9. Podczas zbiórki w ostatnią niedzielę na misje św. i na zorganizowanie rekolekcji dla młodzieży zebrano 1124 zł 86 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10.  W lutym odwiedził nas w figurze św. Michał Archanioł z groty objawień na Górze Gargano. Chcemy aby figura św. Michała przypominała nam o jego opiece nad nami. Dlatego pragniemy figurę zakupić w Gargano. Nie znaleźliśmy sponsora. Dlatego liczymy na ofiarodawców. Ofiary można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z intencjami które chcemy złożyć Bogu przez wstawiennictwo św. Michała. Będziemy je przedstawiać Archaniołowi w specjalnym nabożeństwie w dniu poświecenia figury.

11. W sobotę do chorych nie pojedziemy, odwiedzimy ich w Wielką Środę by zaopatrzyć sakramentami na Święta.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Felicja Zborowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Z Bożym błogosławieństwem idźmy drogą Chrystusa w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

------------------------------------------

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2017 r.)

1. Chcemy dziś wspomóc misje św. i rekolekcje szkolne ewangelizacyjne dla młodzieży naszego miasta wrzucając datek do puszek przy kościele.

2. W poniedziałek liturgiczna  Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Modlić się będziemy za wszystkich mężczyzn i ojców, aby poprzez swoją odpowiedzialność i wierność budowali wspólnotę rodzinną i społeczną. Modlić się będziemy za wszystkich solenizantów wśród których jest abp Józef Michalik senior.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.

4. Klasy III Gimnazjum przychodzą na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w środę na 17.00.

5. W czwartek o 19.00 spotkanie w salce Domu Parafialnego z historykiem IPN o żołnierzach wyklętych Krosna i okolic.

6. W sobotę (25.03.) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Włączyć się możemy w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego lub przedłużyć trwanie tej duchowej adopcji podczas Mszy św. dodatkowej o 9.00. Kartki wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Więcej informacji w gazetce.

7.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 12.00 - będziemy błogosławić matki oczekujące potomstwa i modlić się o dar dziecka dla matek. Będziemy upraszać u Boga łaskawość za wstawiennictwem św. Anny i św. Jana Pawła II.

8, W tym tygodniu Różaniec przed wieczorna Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana z Dukli.

9.  Przygotowujemy się do rekolekcji parafialnych wielkopostnych, które odbywać się będą od 1 do 4 kwietnia.

10. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Halina Cymerman i Wiesław Dyduła.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

12.  Na nowy tydzień życzymy wszystkim opieki Bożej i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków. Szczęść Boże! 

--------------------------------------------

Dodatkowe informacje