OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCY – (15.04.2018 r.)

 

1. Dziś Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Dla przybliżenia słowa Bożego czytamy między mszami fragmenty Pisma św. Na stolikach przy gazetkach wyłożone są karteczki na których jest zaznaczony fragment Pisma św., który można przeczytać w domu.

2.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie mężczyzn wspólnoty Rycerzy Kolumba.

3. W czwartki odbywają się modlitewne spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

4. Za tydzień uczniowie Szkół Krośnieńskich z Drużyny Strzeleckiej, która wraca do dawnych tradycji przedwojennych kształtowania młodzieży w duchu patriotyzmu zbierać będzie datki na mundury i sztandar.

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Weroniki.

6. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy. Więcej na ten temat piszemy w gazetce.

7. W przyszłą niedzielę o 16.30 w Sali Domu Parafialnego spotkanie z Krzysztofem Kołtunem autorem książki „Bestialstwo UPA po Lubomlem na Wołyniu”.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności

śp. Edward Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

9.  Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich w dawaniu świadectwa o Chrystusie zmartwychwstałym. Szczęść Boże!

 

 

-----------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  (8.04.2018 r.)

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie Msza św. o 15.30 i zmiana tajemnic  różańcowych.

2. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek przy kościele na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i dla ogarniętych wojną Syryjczyków.

3.  Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, większej wrażliwości na potrzeby innych i pełnienia uczynków miłosierdzia.

4.  W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesione z 25 marca. Można włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklarację można złożyć przed Mszą św. o 18.00. Zachęcamy, aby każda rodzina w tym dniu odmówiła 1 dziesiątek różańca w intencji dzieci nienarodzonych. Więcej na ten temat piszemy w naszej gazetce.

5.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w ramach spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej otwarte spotkanie dla wszystkich n/t: „Narodowi bohaterowie 100-lecia Niepodległości”.

6.W poniedziałek zostanie odprawiona o 9.00 Msza św. w intencji rzemieślników.

7. We wtorek 10 kwietnia wypada 8 rocznica katastrofy smoleńskiej, módlmy się za wszystkich którzy zginęli w służbie Ojczyzny. Natomiast 13 kwietnia jest Światowym Dniem Pamięci o ofiarach Katynia.

8. We wtorek na 18.00 zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na Mszę św. i spotkanie.

9. W środę o 17.30 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

10. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

11, W tym tygodniu Różaniec przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Jadwigi Śląskiej. 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Zgrych. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13.  Na nowy tydzień życzymy wszystkim opieki Chrystusa Zmartwychwstałego i światła Ducha Świętego w podejmowaniu obowiązków. Szczęść Boże!

 

 -----------------------------------------------

Dodatkowe informacje