OGŁOSZENIA

 

----------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  (25. 09. 2016 r.)

 

1.    W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Kosmy i Damiana; we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w środę – św. Wacława; w czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima; w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus;

2.   We wtorek Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie wszystkich chętnych do Sali na Plebanii o 17.00 n/t  „Modlitwa sprawa Boska czy Ludzka – uwielbienie Boga czy terapia”.

3.   W środę i czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III, w związku z przygotowaniami  do I spowiedzi i Komunii św.

W środę zapraszamy rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Muzycznej, natomiast w czwartek rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6.

4. W I. sobotę Msza św. w kaplicy M. B. Szkaplerznej o 8.00. Zapraszamy wszystkich szczególnie członków Bractwa Św. Szkaplerza.

5.   W I. sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

6.   Różaniec w tym tygodniu do piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Jadwigi Śląskiej.

7.  W sobotę 1 października początek nabożeństw różańcowych.  Zachęcamy do licznego udziału gdyż wołanie Matki Bożej o ocalenie świata i naszych rodzin jest ciągle aktualne a modlitwa to wielka broń w walce ze złym duchem. Przygotowujemy się też do 100-tnej  rocznicy objawień w Fatimie. Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

8. W przyszłą  niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 15.30.

9.   W przyszłą niedzielę będzie można pomóc tym którzy w niedawnym trzęsieniu ziemi we Włoszech ucierpieli czy stracili domy. Będzie można wrzucić datek do puszki przy kościele. Zbiórkę organizuje Caritas Polska.   

10.   W czwartek zakończyliśmy wizytację kanoniczną naszej parafii przeprowadzoną przez  Ks. Abp Adama Szala. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli dobrze przygotować wizytację i tym parafianom którzy przyszli na Mszę św. w duchu odpowiedzialności za wiarę mieszkańców parafii, jedność wspólnoty i dbałość o modlitwę w różnych potrzebach parafii.

11.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Przybylska.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

12 .   Z Bożym błogosławieństwem idźmy drogą Chrystusa w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

-----------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  (18. 09. 2016 r.)

 

1.    Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, o prawdę i rzetelne przedstawianie faktów, wspieramy Diecezjalne katolickie Radio ”Fara”.

2.    W czwartek o 17.00 Ks. Abp Adam Szal odprawi za parafian Mszę św. podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Modlitwą obejmiemy także zmarłych parafian w tym proboszcza naszej parafii ks. Bronisława Jastrzębskiego w 16 r. jego śmierci.

3.    W czwartek na 17.00 przychodzą trzy klasy Gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania. Zastępuje to spotkanie październikowe.

4.    Grupy, stowarzyszenia, wspólnoty modlić się będą z Ks. Abp w czwartek o 17.00.

5.    W przyszłą niedzielę (ostatnią miesiąca) o 12.00 obejmiemy modlitwą i błogosławieństwem wszystkie kobiety oczekujące potomstwa i te które chcą się cieszyć darem potomstwa. W kaplicy św. Anny specjalne błogosławieństwo.

6.    W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Januarego, dzień imienin ks. Janusza Szczepańskiego; we wtorek – św. męczenników koreańskich; w środę – św. Mateusza;  w piątek – św. o. Pio. 

7.    Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża M. B.   Różańcowej.

8.    Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany i dziękujemy tym którzy większą ofiarę złożyli na świątynię Pańską. Obecnie w dalszym ciągu trwają prace remontowe przy chórze i prospekcie organowym. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

a) W sobotę 24 września pielgrzymka Róż Różańcowych z całej Archidiecezji do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni. Chętni nie tylko z Róż mogą się zapisać na wyjazd w zakrystii.

b) Pielgrzymka narodowa do Rzymu i innych miejsc włoskich od 18 do 26 października w Roku Miłosierdzia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

c) Zebranie ogólne mieszkańców Osiedla „POŁUDNIE” odbędzie się w poniedziałek (19.09.) o 18.00 w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zdzisław Blecharczyk i Ryszard Pelczar. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć, nauki i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje