OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (28. 08. 2016 r.)

1.   Witamy serdecznie w naszej parafii nowych kapłanów, którzy podejmują pracę kapłańską: ks. mgr Leszek Nawracaj; ks. mgr Piotr Łysek i ks. mgr Łukasz Mendyk. Życzymy dużo łaski Bożej i światła Ducha Św. w pracy  duszpasterskiej i katechetycznej.

2. Dziś w Bazylice o 19.00 koncert z serii „letnich koncertów w Bazylice” dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski. Wystąpią Jan Szydło – organy; Marek Szydło – baryton.

3. W poniedziałek nawiedzi nasz kościół kopia Całunu Turyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. s. Chantae Garde z Francji ze zgromadzenia św. Teresy z Lisieux opowie o Całunie a następnie będzie modlitwa wstawiennicza, którą obejmiemy wszystkich modlących się i parafian. Miesięczna modlitwa uwielbienia będzie w najbliższy poniedziałek a nie będzie w I piątek jak zazwyczaj.

4.  W tym tygodniu I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi szczególnie dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego.

5. W I czwartek miesiąca całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Nie będzie modlitw o 15.00 gdyż o 16.00 będzie odprawiona Msza św. za Ojczyznę.

W czwartek (1 września) w 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych, żołnierzy Armii Krajowej, żołnierzy wyklętych i za rodaków, abyśmy umieli dzisiaj zagospodarować odzyskaną wolność. Mszę św. o 16.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. bp  Józef Zawitkowski z Łowicza. Po Mszy recital zatytułowany Ojczyzno ma,w wykonaniu znanego polskiego tenora Bogusława Morki.

6. W I. piątek okazja do spowiedzi św. od 16.00. O 17.30 nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

7.  W I. sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00 rano o Niepokalanym Sercu Maryi w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.

8. W I sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

9. W przyszłą niedzielę o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

10. W przyszłą niedzielę po zmianie tajemnic różańcowych odbędzie się spotkanie wszystkich grup, wspólnot: Rady Parafialnej, Róż Różańcowych, Oazy dzieci, dorosłych, Akcji Katolickiej, KiK, Grupy Charytatywnej działających w parafii.

11. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Miłosierdzia B.

12.  Akcja Charytatywna „Pomagam Ci” zaprasza dzieci szkolne we wtorek na 12.00 na plac kościelny na „Radosne zakończenie wakacji”. W programie m. in. zwiedzanie wieży dzwonniczej, konkursy i możliwość otrzymania darmowych zeszytów szkolnych.

13.  1 września początek Roku Szkolnego – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Eucharystię do Bazyliki, aby na modlitwie prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny.

Zapraszamy na 8.00 uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im M. Kopernika oraz Liceum Plastyczne i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik”.

Na 9.00 zapraszamy Miejski Zespół Szkół nr 1; Miejski Zespół Szkół nr 5 „Budowlanka”.

W piątek (2.09.) zapraszamy na 9.00 uczniów, nauczycieli, rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespół Szkół Muzycznych.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Niżnik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

15 . Z Bożym błogosławieństwem idźmy drogą Chrystusa w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  (21. 08. 2016 r.)

 

1.  W środę o 18.00 Msza św. w intencji księży Mariusza, Janusza i Ireneusza, którzy po kilku letniej pracy w naszej parafii przechodzą na inne placówki duszpasterskie.

Niech Pan Bóg błogosławi im w dalszej pracy kapłańskiej i katechetycznej i pomnaża dary Ducha Świętego.

2.  W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W podziękowaniu za wiarę i sakrament chrztu św. w 1050 rocznice stania się narodem chrześcijańskim zawierzymy całą naszą parafię Matce Najświętszej. Przygotujemy się do tego wydarzenia przez triduum od środy podczas Mszy o 18.00.

3. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Zofii.

4.  W piątek ze względu na Uroczystość NMP, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 12.00 - będziemy błogosławić matki oczekujące potomstwa i modlić się o dar dziecka dla matek. Przez specjalne modlitwy, będziemy upraszać u Boga łaskawość za wstawiennictwem św. Anny i św. Jana Pawła II.

6.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – NMP Królowej; we wtorek –  bł. Władysława Findysza; w środę –  św. Bartłomieja; w piątek – NMP Częstochowskiej; w sobotę – św. Moniki.

7.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli większą miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice oraz te mniejsze, za każdy grosz Bóg zapłać. Obecnie w dalszym ciągu trwają prace remontowe przy organach. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

8.  W II i IV  niedzielę w naszej świątyni o 13.00 jest sprawowana Msza św. w Rycie Trydenckim. Za tydzień Msza św. będzie ofiarowana za śp. Ks. Kan. Mieczysława Rysza, który posługiwał przy krośnieńskiej farze. Mszę św. zamówili wierni z różnych środowisk Tradycji Łacińskiej.

9. Za tydzień o 19.00 kolejny koncert z serii „letnich koncertów w Bazylice” dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski. Wystąpią Jan Szydło – organy; Marek Szydło – baryton.

10.  Parafia w Szczepańcowej organizuje 3-dniową Pielgrzymkę do Wilna i okolic pod opieką ks. Antoniego Michno od czwartku, 1 września br. wieczorem do niedzieli. Planowany koszt wyjazdu to 530 zł (w tym zaliczka 200 zł). 

Zgłoszenia do 28 sierpnia do ks. Antoniego (tel. 694459428) lub do Parafii Szczepańcowa.

10. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków oraz wypoczynku wakacyjnego i urlopów. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------------------

Dodatkowe informacje