OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (22. 03. 2015 r.)

  

1.  Rozpoczęliśmy Wielki Post, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowywać się będziemy do Świąt Wielkanocnych.

2.  Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyłożona jest Księga Postanowień Trzeźwościowych. Można wpisywać swoje postanowienia, ofiarując Panu Bogu, rodzinie i Ojczyźnie dar abstynencji w Wielkim Poście.

3. Dziś o 19.00 koncert muzyki dawnej w wykonaniu artystów z Krosna i Warszawy. W programie kantaty Jana Sebastiana Bacha.

4. Tematem spotkania Klubu Inteligencji Katolickiej we wtorek o 17.00 w sali Domu Parafialnego będzie: „Konwencja Rady Europy o zwalczaniu przemocy w rodzinie, czy walka z rodziną? Chętnych serdecznie zapraszamy.

5.  Chciejmy wziąć udział nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych  o 17.30; dla młodzieży i wszystkich, którzy dłużej pracują o 19.00.

6. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.15.

7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka z Asyżu.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

9. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek przy kościele na fundusz misyjny „Ad Gentes” oraz na zorganizowanie rekolekcji wielkopostnych ogólnomiejskich dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Hali MOSiR z udziałem znanych, a wartościowych osobowości.

10.  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 10 ul. Magurów zapraszają 26 lutego (czwartek) od 17.00 rodziców i dzieci urodzone w latach 2008, 2009 na Dzień Otwarty i spotkanie informacyjne.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Fara. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

12.  Niech Chrystus obdarza wszystkich siłą i duchową mocą na nowy tydzień podejmowanych zadań i obowiązków. Szczęść Boże!

 

Dodatkowe informacje