OGŁOSZENIA

 

--------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2017 r.)

 

1. Dziś (17.09.) rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Dzień modlitwy o pokój i pamięci o Polakach wywożonych na Sybir. Msza św. za Polskę i Sybiraków o 12.00.

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, aby przekazywali ludziom prawdę. Materialnie wspieramy media katolickie zwłaszcza nasze diecezjalne Radio „Fara”. Dziś o 14.00 spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, wykładowcą akademickim dr Stanisławem Krajskim.

3.  W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zwłaszcza klasy III Gimnazjum na 17.30 zaś o 18.00 Msza św.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania którzy nie przystąpili we wcześniejszych latach do tego sakramentu, odbywać się będzie w każdy I piątek miesiąca o 19.00.

5. We wtorek (19.09.) o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.

6. W piątek (22.09.) przypada 17 rocznica śmierci ks. Prałata Bronisława Jastrzębskiego. Modlić się będziemy dla niego o szczęśliwe życie wieczne w Bogu.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 12.00 i po jej zakończenie modlic się będziemy i błogosławić matki, ojców i dzieci, które chcą przyjść na świat. 

8. Za tydzień przy kościele odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest pesel.

9.  W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni).

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Matki Bożej Fatimskiej.

11. W sobotę 30 września pielgrzymka Róż Różańcowych z całej Archidiecezji do Jarosławia. Prosimy chętnych by się zapisywali u przewodniczących Róż lub w zakrystii.

12.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę; we wtorek – św. Januarego; w środę - św. męczenników koreańskich  Andrzeja i towarzyszy; w czwartek – św. Mateusza apostoła;   w sobotę – św. o. Pio.    

13. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożono 7858 zł 57 gr. Bóg zapłać za każdy grosz ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adolf Hejnar, Bartosz Wołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Zapragnijmy nieba, które nas kosztuje zwłaszcza ofiary z przebaczania bliźnim.  Szczęść Boże!

 

 

---------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2017 r.)

 

1.  W najbliższy poniedziałek o 18.45 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie. Tematem spotkania będzie: „Prawdziwe oblicze islamu. Kryzys uchodźczy i migracyjny z perspektywy USA”. Spotkanie poprowadzi o. dr Marek Kreis – pracujący w Stanach Zjednoczonych.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W środę zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci MB Fatimskiej. Po Mszy pokutny różaniec i procesja z figura Matki Bożej. O przyozdobienie figury kwiatami zapraszamy mieszkańców bloku 41 przy ul. Krakowskiej.

4. Przez triduum przygotowujemy się do Święta Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania: w czwartek – klasy VI i VII, piątek – klasy II Gimnazjum; w przyszły poniedziałek – klasy III Gimnazjum z terenu parafii farnej.

5. W czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. – w parafii oo. Kapucynów odpust, a w piątek – NMP Bolesnej.

6. W piątek odbywają się spotkania młodzieży Oazowej, w sobotę dzieci oazowych.

7. W sobotę (16.09.) zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Komborni. Łaskami słynący obraz był koronowany w czerwcu b.r. Msza św. w sanktuarium w Komborni o 11.00. Można tam także dojechać własnymi środkami lokomocji. Z powrotem dla chętnych będzie podstawiony autokar. Zapraszamy chętnych parafian oraz grupy, wspólnoty działające w parafii. Będzie to także rozpoczęcie pracy formacyjnej.

8. W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. w intencji ojczyzny i Sybiraków z okazji Dnia Sybiraka. Mszę sw. poprzedzi półgodzinny występ zespołu Soul z Sanoka. O 14.00 spotkanie z pisarzem dr Stanisławem Krajskim n/t „Masoneria Polska 2017 u progu katastrofy”.

9. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II.

10. We wtorek wspominamy w liturgii MB. Murkową. Już dziś u oo. Franciszkanów o 12.30 Msza św. ku czci Matki Bożej Murkowej w intencji mieszkańców Krosna.

11.  We wtorek rozpoczyna się w Krościenku Seminarium Odnowy Wiary. Bierze w nim udział także nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i wszyscy chętni. Początek o 18.00.

12. OO. Franciszkanie zapraszają 15 września w piątek na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Więcej informacji na plakacie.

13. W piątek o 19.00 spotkanie dla osób, które nie uczęszczają regularnie do szkoły a chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania.

14. Od poniedziałku do środy odbywać się będzie przy kościele zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV AGD z przeznaczeniem na misje św.

15. Odpowiedzialni za siebie nawzajem idźmy z odwagą w nowy tydzień pracy i nauki, prosząc, aby Pan nam błogosławił. Szczęść Boże!

 

 ----------------------------------------

 

Dodatkowe informacje